Smoothies - zdrowie do picia

Gdybyśmy chcieli wskazać na zdrowe przekąski, które cieszą się coraz większą popularnością, nasz wybór z pewnością padłby na smoothies.

Nie ma w tym zresztą nic dziwnego, mówimy bowiem o szklance koktajlu, który nie tylko znakomicie smakuje, ale również dostarcza do naszego organizmu imponującą ilość składników odżywczych. Konsystencja takiego koktajlu nie zawsze jest taka sama. Dużą rolę odgrywają tu przepisy, a niekiedy również nasze własne upodobania sprawiające, że może być ona zarówno mniej, jak i bardziej gęsta. Nie musimy zresztą ograniczać się do samych owoców lub warzyw. (http://www.duochlorofil.pl/

Smoothies smakują znakomicie również wówczas, gdy wzbogacimy je o wodę mineralną, jogurt, a nawet o sok owocowy. Jest to również znakomita okazja, aby przemycić do koktajlu trochę warzyw, te bowiem są jedzone przez nas znacznie rzadziej niż owoce. Najczęściej sięga się po szpinak i kapistę włoską, można jednak również dodać do koktajlu modny ostatnio jarmuż, liście pokrzywy, pietruszkę oraz liście kolendry. Oczywiście, pewne połączenia można uznać za mniej, a inne za bardziej korzystne.

Warto więc pamiętać o tym, aby nie łączyć produktów skrobiowych z owocami oraz unikać zielonych warzyw nieliściastych takich, jak brokuły. Nie zaleca się też dosładzania smoothies cukrem. Jeśli jest to konieczne, najlepiej sięgać po inne przyprawy, które wzbogacają smak takie, jak cynamon oraz miód.

Ciekawym pomysłem jest też dodanie do koktajlu oliwy z oliwek albo odrobiny niezwykle zdrowego oleju lnianego. Pozwoli to na lepsze wchłanianie tych substancji, które są rozpuszczalne w tłuszczach. Ponieważ witaminy szynko się utleniają, po gotowy produkt najlepiej jest sięgnąć zaraz po jego przygotowaniu. Sam proces przygotowania z pewnością spodoba się nawet tym osobom, które nie przepadają za siedzeniem w kuchni, jest bowiem nie tylko prosty, ale i szybki. Koktajle są zresztą nie tylko zdrowe, ale i sycące, można więc myśleć o nich jako o alternatywie dla podwieczorka lub kolacji. Są też bogatym źródłem tłuszczu oraz białka.

Smoothies wysoko cenią również rodzice małych dzieci, smaczny koktajl jest bowiem wykorzystywany do przemycania niejadkom witamin i minerałów. Te ostatnie znajdują się zwłaszcza w zielonych liściach, o których wiadomo, że nie należą one do największych dziecięcych przysmaków.

O serwisie

Skorzystaj z naszego doświadczenia związanego ze zdrowym stylu życia.

Co to jest chlorofil?
Jak chlorofil wpływa na nasz organizm?
Dlaczego warto stosować chlorofil?
Jak poradzić sobie z zakwaszeniem organizmu?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u Nas.

 

Kontakt

kontakt@studio-kotlina.pl

Galeria