Jak zwalczyć nieświeży oddech?

Choć wiele osób nie zdaje sobie sprawy, zdecydowana większość produktów, których zadaniem jest odświeżanie oddechu, potrafi jedynie maskować nieprzyjemny zapach, nie ma jednak mowy o skutecznej walce z tym, co jest jego przyczyną.

Okazuje się jednak, że nie jest to rozwiązanie warte polecenia, jeśli bowiem nie uporamy się z przyczyną, nasz problem będzie nieustannie dawał o sobie znać wpędzając nas w kompleksy. Co do zasady, nieprzyjemny zapach z ust nie jest przy tym wcale problemem miejscowym, który dotyczy jedynie jamy ustnej. Znacznie częściej jego przyczyn należy się doszukiwać w nieprawidłowym trawieniu w żołądku oraz w procesach fermentacyjnych zachodzących w jelitach.

Problemem mogą być też infekcje o podłożu grzybiczym, niestrawność, gromadzenie się metali ciężkich oraz zaburzenia funkcjonowania mające miejsce tak w przypadku nerek, jak i wątroby i płuc. Szczególnie niebezpieczne wydają się w tym kontekście gromadzące się w organizmie związki siarki. Organizm stara się je wyeliminować, a płuca, a w dalszej kolejności również oddech wydają się jedną z najbardziej naturalnych dróg. Nie oznacza to jednak, że problemu nie da się rozwiązać. Co więcej, leczenie jest możliwe również wówczas, gdy będziemy sięgać po produkty naturalne, a więc takie, które dadzą nam pewność, że organizm nie będzie odczuwał skutków ubocznych podejmowanych przez nas działań.

Pierwszym krokiem powinno być zatem oczyszczenie układu pokarmowego, co jest zadaniem relatywnie prostym do osiągnięcia, jeśli nie będziemy zapominać o tym, jak duże znaczenie ma spożywanie odpowiednich ilości błonnika. Inna zasada, której warto przestrzegać mówi o tym, aby regularnie pić wodę. 

Co ważne, nie trzeba się nią wcale opijać, okazuje się bowiem, że nadmiar wody w organizmie może być szkodliwy dla zdrowia już choćby dlatego, że prowadzi do pozbywania się cennych minerałów. Jeśli jednak zdecydujemy się na szklankę wody na około 10 minut przed śniadaniem możemy mieć pewność, że przyczyni się to do poprawy pracy układu pokarmowego. Przez resztę dnia wystarczą nam dwie filiżanki zielonej herbaty oraz szklanka wody pita do każdego posiłku. Jeśli przewód pokarmowy ma funkcjonować we właściwy sposób, niezbędna okazuje się wysokiej jakości flora jelitowa. Warto więc zwrócić uwagę na możliwości, jakie dają pozytywne bakterie.

Często wymaga to suplementacji, choć zamiast łykać tabletki można odwoływać się do produktów, które w swoim składzie zawierają kefir. (http://www.duochlorofil.pl/)  Zaleca się też unikanie czosnku i cebuli bogatych w problematyczne związki siarki oraz produktów z laktozą, jeśli się ją źle toleruje.

O serwisie

Skorzystaj z naszego doświadczenia związanego ze zdrowym stylu życia.

Co to jest chlorofil?
Jak chlorofil wpływa na nasz organizm?
Dlaczego warto stosować chlorofil?
Jak poradzić sobie z zakwaszeniem organizmu?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u Nas.

 

Kontakt

kontakt@studio-kotlina.pl

Galeria