Dlaczego równowaga kwasowo-zasadowa jest tak ważna dla naszego zdrowia?

Równowaga kwasowo zasadowa to element kluczowy, jeśli chcemy zachować zdrowie.

Gospodarka kwasowo zasadowa odpowiada za regulowanie przemiany materii tak by utrzymywać poziom pH krwi między 7.35 a 7.44. Chodzi o to, by wszystkie reakcje w organizmie mogły przebiegać bez problemów. Wsparciem dla organizmu są tutaj płuca oraz nerki, a także właściwości krwi oraz tkanek. Organizm będzie tolerował jedynie niewielkie zmiany w pH. Spadek pH krwi będzie świadczył o tym, że pojawi się kwasica a wzrost zasadowicę. Niebezpieczny jest zarówno nadmiar zasad jak i też kwasów. Jeśli poziom pH będzie poniżej 6,8 oraz 7,8 grozić może nam nawet śmierć.

Na zachwiania równowagi kwasowo – zasadowej organizmu mają wpływ zatrucia jak i też wymioty i biegunki, czy nawet zaburzenia hormonalne.

Duża ilość leków, środków do pielęgnacji ciała i kosmetyków, nałogi, siedzący tryb życia. To wszystko powodować może niebezpieczeństwo dla naszego poziomu kwasów i zasad. Jeśli pojawi się niewielkie zachwianie organizm będzie chciał sobie z tym poradzić a co za tym idzie pojawi się zmęczenie, brak koncentracji, zaburzenie snu, napięcia nerwowe, depresja czy infekcje. Może pojawić się ból mięśni, opuchlizny, nadwaga czy problemy z cerą. Dolegliwości te, jeśli będą się utrzymywać pojawi się problem z przewlekłymi schorzeniami i poważnymi chorobami.

Mogą się zacząć pojawiać schorzenia układu trawiennego, problemy ze stawami, reumatyzm, cukrzyca, osteoporoza, próchnica czy parodontoza. Wiele osób będzie miała problem z chorobami układu krążenia między innymi z miażdżycą czy zaburzeniami ciśnienia. Dużym problemem dla organizmu będzie między innymi zła i wyniszczająca dieta. Zakwaszenie organizmu będzie się objawiać tym, że pojawiać się będzie całe zmęczenie, bóle głowy, pogorszenie cery czy też apatią. Może się także pojawiać przyspieszony i pogłębiony oddech. Taki stan pojawia się w przypadku prowadzenia diety wysokobiałkowych.

Podwyższony poziom zasad we krwi występować będzie w przypadki diet białkowych, czy też niskowęglowodanowych. Wtedy będzie się pojawiać problem z zakwaszeniem. Jeśli chodzi o kwestie związane z zasadowicą to zdarza się ona dużo rzadziej niż kwasica, dlatego ten problem nie będzie szczególnie często spotykany.

ProDeacid: Supelement diety odkwaszający organizm - więcej

O serwisie

Skorzystaj z naszego doświadczenia związanego ze zdrowym stylu życia.

Co to jest chlorofil?
Jak chlorofil wpływa na nasz organizm?
Dlaczego warto stosować chlorofil?
Jak poradzić sobie z zakwaszeniem organizmu?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u Nas.

 

Kontakt

kontakt@studio-kotlina.pl

Galeria